KONKURS CZYTELNICZY „KOZIOŁEK MATOŁEK”

Koziołek Matołek jest białym koziołkiem w czerwonych spodenkach i czerwonych bucikach. Ma białe rogi i długą brodę. Jest postacią bardzo sympatyczną i łatwo go polubić. Ma dobre, współczujące serce i chętnie pomaga wszystkim wokół. Jest bardzo wytrwały w swoich działaniach i nie zniechęcają go niepowodzenia.

Do konkursu czytelniczego „ Koziołek Matołek” w bibliotece szkolnej przygotowywały się zespoły uczennic z klas drugich naszej szkoły: 2a – Oliwia Zaremba i Klaudia Mizerska, 2b – Julia Turowska i Zuzanna Peh oraz 2c – Karolina Daniel i Aneta Majewska, wcześniej zapoznając się z przygodami dzielnego koziołka  spisanymi na kartach 4 ksiąg. Uczennice zaprezentowały swoją wiedzę podczas wielu konkurencji, m.in.: odpowiadając na pytania w dwóch rundach, uzupełniając krzyżówkę, komponując jadłospis, czy łącząc zwierzęta w pary taneczne.

Pierwsze miejsce zajął zespół z klasy 2b, drugie miejsce z klasy 2c, a trzecie miejsce   z kl. 2a. Rywalizacja przebiegła w radosnej i miłej atmosferze. Cieszymy się, że świat stworzony przez Kornela Makuszyńskiego wciąż bawi, fascynuje i pobudza dziecięcą wyobraźnię. Zapraszamy do udziału w następnych konkursach organizowanych przez nauczycieli – bibliotekarzy.

 

Piotr Bielak

nauczyciel – bibliotekarz

Może Ci się również spodoba