PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W GRUPIE 0”A”

Wraz z początkiem grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły intensywne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W sali przedszkolnej pojawił się kalendarz adwentowy, który pomógł dzieciom odliczać dni, które pozostały do świąt.  Każdego dnia przedszkolaki pogłębiały  wiedzę na temat tradycji i obyczajów świątecznych, wykonywały dobre uczynki, rozwiązywały ciekawe zadania tematyczne.

Z wielkim zaangażowaniem ozdabiały swoją salę oraz przygotowywały komponenty do stroików, które wykonały i zabrały do swoich domów, jako piękne dekoracje.

Nieodłącznym elementem świątecznych przygotowań było oczywiście ubieranie choinki, które miało miejsce w trakcie warsztatów „Grafomotoryka dla Smyka”.

Przedszkolaki, wykorzystując zmysł dotyku, mogły także poznać faktury bombek choinkowych, utrwalając  – między innymi – takie określenia: gładka, szorstka, wklęsła, wypukła i in. a  także dokonać ich klasyfikacji ze względu na kolor, wielkość i kształt.

Nie zabrakło sztuki dekorowania  pierniczków –  przygotowała je dla przedszkolaków Pani Agnieszka, mama Mateusza, której serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie;  a także nauki kolęd i pastorałek, które dzieci z dumą prezentowały podczas wspólnego kolędowania społeczności szkolnej 22 grudnia 2022 r. Grudniowe przygotowania do świąt to czas radości i wzruszeń, a zarazem okazja do integracji grupy przedszkolnej.

Justyna Wiśniewska

Beata Sławińska

 

Może Ci się również spodoba