WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY 1C DO MUZEUM NARODOWEGO W LUBLINIE

28 lutego uczniowie  klasy 1c wybrali się do Muzeum Narodowego na Zamku Lubelskim w Lublinie i wzięli udział w lekcji muzealnej.
Pani przewodnik oprowadziła nas po wystawie „Śladami Przeszłości. Najdawniejsze Dzieje Ziemi Lublina”. Usłyszeliśmy bardzo dużo ciekawych informacji o zabytkach archeologicznych z naszego regionu z czasów pomiędzy 200 000 r. p.n.e. a 1250 rokiem n.e. Zobaczyliśmy tam również rekonstrukcje domostw, cmentarzysk, grobów oraz realistycznie przedstawione postacie z przeszłości.
Po poznaniu ciekawostek z historii Lublina, odwiedziliśmy Kaplicę Trójcy Świętej w Zamku Lubelskim. Poznaliśmy również znaczenie wspaniałych malowideł na ścianie. Później układaliśmy puzzle, a także obejrzeliśmy cenne obrazy znajdujące się w muzeum  – te nowe, i te, które są tam już od lat. Najbardziej zachwyciło uczniów wspaniałe dzieło Jana Matejki „Unia Lubelska”. Ogromne wrażenie na uczniach wywarły nie tylko rozmiary malowidła, ale także realistycznie przedstawione postacie i detale uwidocznione na obrazie.

Po ciekawym zwiedzaniu Zamku przeszliśmy spacerem przez Stare Miasto.

Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki.

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba