Psycholog

PSYCHOLOG SZKOLNY:

Katarzyna Kud

nr tel.: 81 744 46 87

pokój: 41

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

13.30 – 15.30

 

9.00 – 13.00

 

13.30 – 16.30

 

9.00 – 14.00

9.00 – 13.00

 

mgr Karolina Soroka

nr tel.: 81 744 46 87

pokój: 41

Godziny pracy psychologa szkolnego:

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
8.30 – 12.30

 

9.30 – 13.00

 

9.00 – 13.40

 

10.00 – 12.40

13.25 – 14.30

8.45 – 12.50

ZBIÓRKA DARÓW DLA KRÓLIKÓW
Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 1 zaprasza wszystkich rodziców, uczniów i nauczycieli do zaangażowania się w zbiórkę mającą na celu wsparcie Centrum adopcyjnego „Króliczy Zakątek”. Organizacja opiekuje się bezdomnymi królikami, jednak nie jest w stanie utrzymać ich samodzielnie, dlatego potrzebuje naszego wsparcia! Bezustannie istnieje zapotrzebowanie na jedzenie oraz zaopatrzenie związane z utrzymaniem czystości i odpowiedniego standardu życia królików, dlatego zbieramy: siano, suszone zioła, podkłady higieniczne 60x90cm, suszone warzywa i owoce, korzenie, pellet drzewny, strzykawki, ręczniki papierowe, ocet, środki czystości, rękawiczki, akcesoria do sprzątania, prostokątne kuwety, ceramiczne miski, metalowe paśniki.
Dary można przynosić w terminie do 16 czerwca br. do gabinetu psychologa (sala 41, II piętro) lub do gabinetu pedagoga specjalnego (sala 55, III piętro). Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

W marcu i kwietniu br. został zrealizowany cykl zajęć z psychologiem w którym udział wzięli uczniowie klasy 8b. Poruszana tematyka dotyczyła komunikacji interpersonalnej. Uczniowie dowiedzieli się czym są bariery i szum komunikacyjny. Uświadomili sobie destrukcyjne znaczenie konfliktów i poznali metodę aktywnego słuchania i używania komplementów. Nauczyli się również tworzenia tak zwanych „komunikatów typu ja”. Celem zajęć było dostarczenie młodym ludziom wiedzy z zakresu konstruktywnego rozwiązywania konfliktów i wyrażania emocji.

Katarzyna Kud

 

Informujemy, że w tym roku szkolnym uczniowie z oddziałów przedszkolnych biorą udział w Projekcie Edukacyjnym Emocja. Zajęcia będą przeprowadzone przez psychologa szkolnego p. Karolinę Soroka.

NOWY ROK SZKOLNY 2021_2022

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO I KLASY

 

 

POMOC PSYCHOLOGA

NOWY ROK W DOBIE PANDEMII

JEDZ Z GŁOWĄ!!

JAK DBAĆ O ZDROWIE PSYCHICZNE

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

Dbajmy o nasze zdrowie psychiczne

Zdrowie psychiczne rozumiane jest w 3 aspektach: dobra kondycja zdrowotna, poczucie komfortu psychicznego oraz utrzymywanie prawidłowych relacji społecznych. Każdy może zadbać o swoje zdrowie psychiczne, dokonując kilku drobnych zmian w swoim życiu. Zapraszam uczniów do zapoznania się z prezentacją „Dbajmy o nasze zdrowie psychiczne”. Poniżej znajduje się link do prezentacji:

Dbajmy o nasze zdrowie psychiczne

Dbanie o rozwój dziecka podczas nauki na odległość

Zdalne nauczanie jest trudnym czasem zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Uczniowie często nie mają motywacji do nauki, ciężko im się skoncentrować na lekcjach, nie chcą rozmawiać z rodzicami. Mogą się zdarzyć również stany lękowe lub depresyjne u dzieci. Zapraszam rodziców do zapoznania się z prezentacją „Dbanie o rozwój dziecka podczas nauki na odległość”, do którego link znajduje się poniżej:

Dbanie o rozwój dziecka podczas nauki na odległość