Uczeń z pasją

Maria Rutyna, klasa 1a

uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie

Ta mała, niepozorna dziewczynka to Maria Rutyna, uczennica klasy Ia. Jej pasją jest m.in.muzyka i śpiew. Od najmłodszych lat Maria chętnie śpiewała. Jej bliscy nazywają ją małą Anną German. I nie sposób się z tym nie zgodzić. Dziewczynka śpiewa jak mały skowronek. Swój talent rozwija na zajęciach wokalnych w szkole, jak również na indywidualnych lekcjach śpiewu. Chętnie bierze udział w różnego rodzaju przeglądach i konkursach wokalnych. Ma już nawet swoje małe sukcesy.

Dorota Dobrowolska, klasa 2a

uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie

Piłka nożna to sport nie tylko dla chłopców. Udowadnia to Dorotka Dobrowolska uczennica naszej szkoły dla której ten sport to prawdziwa pasja. Dziewczynka trenuje w Klubie Piłkarskim Unia Lublin. Brała udział w turnieju Orliczek „Zagraj z nami dziewczynami” pod patronatem PZPN i LZPN. Razem z zespołem Dorotka zdobyła 1 miejsce w eliminacjach powiatowych, dziewczynki awansowały do finału wojewódzkiego w kategorii U10 w turnieju „Z podwórka na stadion – O Puchar Tymbarku”. Nasza Orliczka miała także okazję wprowadzać reprezentantki Polski na mecz z Hiszpanią na stadionie Arena Lublin! Gratulujemy!

JAKUB SZYMAŃSKI, klasa 3a

Nazywam się Jakub Szymański. Jestem uczniem klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Lublinie. Moją pasją jest taniec. Już w przedszkolu chodziłem na zajęcia taneczne. Mając niespełna 4 lata zacząłem uczęszczać do Szkoły Tańca DANCE MANIA, w której do dziś uczę się tańca HIP-HOP i BREAKDANCE. Dzięki instruktorom, mojej ciężkiej pracy oraz moich kolegów i koleżanek jeździmy na turnieje w kraju i za granicę,  gdzie odnosimy różne sukcesy.

Na turniejach występuję w różnych kategoriach tańca, między innymi: w formacjach, solo i w duetach. Moim największym osiągnięciem było zdobycie I miejsca i pucharu Burmistrza Miasta Jawora w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w kategorii: Hip-Hop solo Open. Mam już za sobą wiele turniejów, za które otrzymałem dyplomy i medale za zdobyte przeze mnie miejsca.

W obecnej chwili z całą grupą przygotowuję się do turnieju za granicą, który odbędzie się w lutym 2020r. Bardzo lubię zajęcia w DANCE MANII . Dzięki instruktorom mogę dalej rozwijać się tanecznie i robić to, z czego czerpię przyjemność i satysfakcję.

Lublin, 30.01.2020r.