BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 3a na zajęciach dydaktycznych pod kierunkiem wychowawcy powtórzyli i utrwalili podstawowe zasady ruchu drogowego.

Uczniowie wiedzą, że dzięki znajomości tych zasad unikną wielu groźnych sytuacji, które mogą spotkać na swej drodze do szkoły.

Oto zasady, których uczniowie powinni przestrzegać:

  • Nigdy nie przechodź przez jezdnię na czerwonym świetle. Cierpliwie czekaj, aż zmieni się na zielone.
  • Przed przejściem na drugą stronę ulicy kilka razy spójrz w prawo i lewo.
  • Nie przechodź przez jezdnię między zaparkowanymi samochodami.
  • Na pasach nawiąż kontakt wzrokowy z kierowcą i gestem dłoni zasygnalizuj chęć przejścia przez jezdnię.

         To właśnie na pasach dochodzi do większości wypadków z udziałem pieszych. Kierowcy nie zawsze zachowują ostrożność i często nie zwalniają przed przejściem. Czasami w ogóle nie dostrzegają dzieci i nie zatrzymują się w porę. Co gorsza, maluchy, nie spodziewając się niczego złego, ufnie wchodzą na pasy. Dlatego tak ważne jest, by uczulać dziecko na niebezpieczeństwa czyhające podczas przechodzenia przez jezdnię.

Nad bezpieczeństwem  uczniów SP1 czuwa strażnik ruchu drogowego- pan Krzysztof, potocznie nazywany „Stopkiem”. Wyposażony jest w jaskrawo-pomarańczową i żółtą odzież odblaskową oraz lizak z napisem „STOP”, ma za zadanie bezpiecznie przeprowadzać uczniów naszej szkoły na drugą stronę ulicy. Pana Stopka łatwiej dostrzec z daleka niż małe dziecko, dzięki czemu kierowcy dużo wcześniej zaczynają zwalniać i hamować zbliżając się do pasów.

W dniu dzisiejszym pan Krzysztof zaopiekował się naszą klasą i dzięki jego pomocy praktycznie i bezpiecznie ćwiczyliśmy bezpieczne przechodzenie przez jezdnię w pobliżu naszej szkoły, za co serdecznie mu dziękujemy.

Pani Jola Ch.

Może Ci się również spodoba