POZNAJEMY NASZĄ SZKOŁĘ

Mija już miesiąc odkąd w progi nowego kompleksu przedszkolnego w Szkole nr 1 wkroczyło grono ciekawych świata dzieci.
Bardzo dobrze trafili bo u nas dzieje się bardzo dużo. Oprócz zabaw dowolnych, które są bardzo ważne w tym wieku, kształtujących kompetencje społeczne, matematyczne, językowe oraz umiejętności konstrukcyjne, Panie dbają o rozwój poznawczy. Dzieci uczą się odkrywając, badając i manipulując przedmiotami, konstruując i działając twórczo. Przedszkolaki potrafią skupić się na zadaniu w podręczniku, na zajęciach w kole. Wystawy na korytarzu i w sali zmieniają się co kilka dni. Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest praca na dywanie, gdyż dzieci stanowią zwartą grupę stosując  tutoring rówieśniczy.
„Poznaliśmy  już różne zakamarki naszej szkoły, ćwiczymy na sali gimnastycznej, możemy tam stracić trochę energii, która nas przepełnia, chodzimy też prawie codziennie na dwór, gramy i bawimy się na boisku. Ostatnio Pani pokazała nam jak się gra w gumę, podobno to była bardzo popularna gra w „Pani czasach”.
Na zajęciach w sali śpiewamy, gramy na instrumentach prawdziwych i zrobionych przez nas, tańczymy, gimnastykujemy się i dużo działamy twórczo.
Świętujemy również nasze urodziny. Każdy jest wtedy „Bohaterem dnia ” i ma szczególne przywileje. Nasza szkoła jest super.”

Izabela Trancygier

Może Ci się również spodoba