GOŚCIE Z FUNDACJI EX LEGE

Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE została ustanowiona przez Fundatora, Panią Martę Włosek, która od lat aktywnie działa na rzecz ochrony praw zwierząt. Ratuje zwierzęta maltretowane, ranne, skrzywdzone przez człowieka . Wśród wolontariuszy fundacji jest dwóch doświadczonych Inspektorów ds. Ochrony Zwierząt, którzy uczestniczyli w szeregu szkoleń, m.in. z ramienia RSPCA. Działania interwencyjne dotyczą zarówno zwierząt towarzyszących, jak i gospodarskich.

Oprócz patrolu interwencyjnego zajmuje się szeroko pojętą edukacją społeczeństwa w kwestiach humanitarnego i prawidłowego traktowania zwierząt, a także ich sterylizacji w celu zmniejszenia populacji bezdomnych psów i kotów.

Do oddziału przedszkolnego zawitała Pani Dagmara z kotka Rudą. Opowiadała o tym jak ratuje zwierzęta, jak należy się nimi opiekować i szanować. Mogliśmy pobawić się z Rudą, która jak to kot chodziła swoimi drogami poznając salę szkolną. Pani Dagmara pokazała nam jakie obroże ludzie zakładają pieskom zadając im ból, i jakie są odpowiednie aby psu było dobrze i wygodnie na spacerze. Każdy mógł pogłaskać kotka i dowiedzieć się jak można adoptować zwierzątko potrzebujące bezpiecznego domu.

Izabela Trancygier

 

Może Ci się również spodoba