MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA DLA PIESKÓW ZE SCHRONISKA W KRZESIMOWIE

W dniach 4-18 grudnia 2019 r. w naszej  szkole została zorganizowana akcja charytatywna pod hasłem: „Mikołajkowa zbiórka dla piesków ze schroniska w Krzesimowie”. W ramach akcji uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przynieśli karmę suchą i mokrą, koce, obroże, zabawki i inne akcesoria dla bezdomnych psów i kotów. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane do schroniska 20.12.2019 r. przez koordynatorkę akcji -p.Jolę wychowawcę klasy 3a p. Teresie, która zajmuje się psiakami w schronisku od wielu lat.

Schronisko w Krzesimowie to nie tylko szare dachy nad głowami psów często skrzywdzonych, porzuconych czy chorych, to również codzienne działania mające na celu przede wszystkim stworzenie możliwie jak najlepszych warunków dla codziennego, godnego życia każdego czworonożnego przyjaciela.

Misją schroniska w Krzesimowie jest reagowanie na cierpienia i krzywdy, zapewnianie ciepłego, suchego miejsca, misek pełnych wartościowego jedzenia, opieka weterynaryjna i okazywanie miłości każdej jednej istocie, jaka trafia do Krzesimowa. Pracownicy schroniska starają się polepszyć komfort życia psów, jakie aktualnie przebywają w nim. Za cel biorą sobie również znajdywanie najlepszych domów, do których z radością powierzają swoich przyjaciół. Oddając psa do adopcji pragną być pewni, iż trafił on do rodzin, z którymi dożyje swoich ostatnich dni, a każda minuta jego życia będzie potraktowana z godnością, szacunkiem, odpowiedzialnością i miłością.

Wszystkim dobroczyńcom – uczniom, nauczycielom i całej społeczności szkolnej, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy.

p. Jolanta Ch.

Może Ci się również spodoba