MIKOŁAJKOWE WARSZTATY KULINARNE KLASY 1B

Dnia  4 grudnia uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy w ramach Mikołajek klasowych. Te ciekawe zajęcia odbyły się w restauracji ,,Giuseppe” przy ulicy Hipotecznej 3 w Lublinie.

Zajęcia zostały poprowadzone przez dwóch profesjonalnych kucharzy oraz baristkę. Dzieci  poznały „od kuchni” jak wygląda zawód kucharza, miały możliwość przypomnienia sobie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji, a także przy stole podczas posiłku.


Na początek dowiedzieliśmy się, z jakiego kraju pochodzi  pizza. Uczniowie wzięli udział w rozmowie na temat, w jaki sposób robi się ciasto na pizzę, a także poznały składniki używane do robienia pizzy. Ponadto mieli okazję zobaczyć piec, w którym piecze się pizzę oraz wziąć udział w profesjonalnych warsztatach robienia pizzy oraz pysznych bułeczek z ziarnami. Dzieci wybierając ulubione dodatki tworzyły własne kompozycje smakowe.

To była świetna przygoda, która dostarczyła nowych – smacznych doświadczeń! Wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych humorach.

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba