ZIMA W RADIU LUBLIN

Projekt „Zima w Radiu Lublin” jest organizowany w ramach akcji „Zima w mieście” przy finansowym wsparcia Miasta Lublin.

Zapraszamy dzieci w wieku 10 – 15 lat mieszkające w Śródmieściu Lublina do zapisów na nieodpłatne półkolonie w Radiu Lublin, które odbędą się od 13 stycznia do 17 stycznia w godzinach 9:00 – 15:00 (z przerwą obiadową 12:00 – 13:00). Rekrutacja trwa od 8 stycznia. Liczba miejsc ograniczona.

Zajęcia skoncentrowane wokół pracy nad słuchowiskiem (zajęcia dykcyjne, współpraca z mikrofonem, czytanie, etapy powstawania, ale też warsztaty z historykiem czy fizykiem) będą się odbywały w Studiu im. Zbigniewa Stepka. Dzieci wspólnie z trenerami stworzą słuchowisko „Sen o lataniu”.

Plan:

W przedpołudniowej sesji zajęć uczestnicy będą przygotowywani przez trenerów do występowania w słuchowisku, zaś w sesji popołudniowej trenerzy będą prowadzić warsztaty związane z poznawaniem wydarzeń historycznych i tła kulturowo-obyczajowego 1. połowy XX wieku, czyli czasu akcji słuchowiska. Słuchowisko „Sen o lataniu” będzie nawiązywać do mało znanego a ważnego w historii Lublina epizodu, jakim była działalność fabryki samolotów. Słuchowisko będzie pisane równolegle do prowadzonych zajęć (od poniedziałku do środy) z uwzględnieniem pomysłów i uwag uczestników. Słuchowisko będzie nagrywane w czwartek i piątek i zamieszczone na profilu projektodawcy na portalu społecznościowym. Uczestnicy półkolonii każdego dnia otrzymają dwudaniowy obiad.

 

Wypełnione zgłoszenie i podpisaną klauzulę należy przesłać na adres e-mail: michal.kostecki@radio-lublin.pl. O zakwalifikowaniu dziecka do projektu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

https://radio.lublin.pl/news/zima-w-polskim-radiu-lublin-3751616?fbclid=IwAR23OkBYHq2B74LZYtNsLtMk9bvWrMMQ-g7rA60QEFFeTUfojkDuPvATOMw

Może Ci się również spodoba