POZNAJEMY KOSMOS

„Dziś ślubujemy być naukowcami

Uczniami – astronomami,

Jak astronauci, chce z nas latać każdy

Uczyć się pilnie, by sięgać po gwiazdy.”

Miniony tydzień upłynął klasie 1 b pod hasłem „Poznajemy kosmos”. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Uczniowie oglądali różne książki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, filmy, zdjęcia i prezentacje multimedialne m.in. o podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu, a także stanie nieważkości.

Uczniowie dowiedzieli się kim był Mikołaj Kopernik, a także poszerzyli swoja wiedzę o informacje na temat ludzi w kosmosie. Poznali m.in. pierwszego człowieka w kosmosie, pierwszego człowieka na Księżycu oraz pierwszego Polaka w kosmosie. Imiona i nazwiska takich ludzi jak: Jurij Gagarin, Neil Armstrong i Edwin Aldrin, czy też Mirosław Hermaszewski nie są już im obce.

W trakcie różnego rodzaju zabaw, zajęć i działań poznali planety Układu Słonecznego, wiedzą już, że Ziemia cały czas krąży nie tylko wokół Słońca, ale także wokół własnej osi.

W ramach pracy domowej uczniowie mieli m.in. przygotować krótką prezentację wybranej planety Układu Słonecznego. Dzieląc się zdobyta wiedzą z kolegami i koleżankami przedstawili mnóstwo ciekawych informacji na zadany temat, kształtując przy tym kompetencje cyfrowe, w zakresie  rozumienia i tworzenia informacji, w zakresie nauk przyrodniczych oraz umiejętności uczenia się.

Wszyscy uczniowie wykonali także barwne i ciekawe prace plastyczne Układu Słonecznego oraz zbudowali swoje własne pojazdy kosmiczne.

To był tydzień wspaniałych wrażeń i mnóstwa nowych doświadczeń.

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba