GRA RYSUNKOWA PICASSO

Witajcie dzieci.

Dzisiaj mamy dla Was ciekawą grę rysunkową, którą możecie zrobić razem w domu z rodzicami lub starszym rodzeństwem. 

Dzięki tej zabawie stworzymy swoje autoportrety podobne do dzieł znanego artysty malarza Pabla Picassa(czytaj poniżej).
Do wykonania Waszej gry i autoportretów w technice kolażu(czytaj poniżej), potrzebne będą: różne papiery, stare karty pracy, gazety, kolorowy i biały papier xero lub z bloku rysunkowego, papier wycinankowy, bibuły. Im więcej wzorów i kolorów tym ciekawiej. Ponadto flamastry, nożyczki, klej i kostka do gry. 
Najpierw trzeba narysować planszę do gry (jak na zdjęciu). Następnie rzucamy kostką i rysujemy elementy twarzy tak jak to jest w instrukcji. Każde z Was może stworzyć portret z przodu lub profilu. Z kilku portretów wycinamy po fragmencie: usta, nos, oczy, uszy i naklejamy na czystą kartkę papieru. Dostosowujemy obrys głowy i jak kto chce włosy i portret gotowy. 
Zabawa ta rozwija wyobraźnię, bawi i uczy.
Wesołej gry życzy zespół nauczycieli wychowawców świetlicy. 
 
Kilka informacji:
1. Pablo Picasso ur.w 1881r.-zm.1973r. To hiszpański malarz, rzeźbiarz, grafik, ceramik uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. On i G. Braque są twórcami nurtu malarstwa zwanego kubizmem. Na fotografiach jest mały Pablo z siostrą , jako dorosły malarz oraz jeden z jego obrazów.
2. Kolaż(z języka francuskiego collage)- to technika artystyczną polegająca na robieniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkanin, fotografii, papierów, drobnych przedmiotów codziennego użytku). Są one naklejane na papier lub płótno i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi np farbą, pastelami czy flamastrami. 
 
 

Może Ci się również spodoba