„KATYŃ… OCALIĆ DO ZAPOMNIENIA”

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. Mija właśnie 80 lat od tamtych wydarzeń. Katyń jest symbolem bez którego nie można zrozumieć naszej historii.

W 2009 roku nasza Szkoła przystąpiła do programu „Katyń… Ocalić od zapomnienia”. Inicjatorem tego programu było Stowarzyszenie Parafiada pod honorowym patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Przed Szkołą został posadzony Dąb Pamięci  poświęcony por. Marianowi Miżołębskiemu, który został zamordowany w Katyniu. Każdego roku w naszej Szkole odbywały się uroczystości poświęcone polskim bohaterom zamordowanym w Katyniu. Zawsze uczestniczyła w nich Pani Danuta Malon, córka Mariana Miżołębskiego, która jest prezesem Lubelskiej Rodziny Katyńskiej. Z uwagi na sytuację w jakiej się znajdujemy, nie odbyły się w naszej Szkole uroczystości. Ten wpis jest więc symbolicznym oddaniem czci i pamięci Polaków pomordowanych przez Sowietów. Ale kiedy tylko powrócimy do Szkoły, takie uroczystości odbędą się, o czym będziemy Was informować.

Cześć i chwała bohaterom.

 

Marta Goździowska-Łubkowska

Aleksandra Tomczuk

Może Ci się również spodoba