TEQBALL NA ORLIKU SP1

Teqball, to niezwykle szybko rozwijająca się nowa dyscyplina sportowa. Gra odbywa się na specjalnym stole, przypominającym stół do tenisa stołowego, ale o charakterystycznym wygięciu. Dyscyplina bazuje na piłce nożnej i przeznaczona jest dla zawodowców, jak i amatorów.

Teqball szybko zyskuje popularność, ponieważ jest bardzo dobrym uzupełnieniem treningu piłkarskiego. Gra odbywa się nogą, kolanem i głową. Teqball umożliwia doskonalenie techniki oraz urozmaicenie zajęć treningowych.

Zainteresowanie tą formą treningu wyraziło już wiele dużych piłkarskich klubów na świecie. Stoły do teqball’a pojawiają się coraz częściej w szkółkach piłkarskich. Natomiast osoby promujące nową dyscyplinę chcą, żeby stoły pojawiły się także na osiedlach w całym kraju, podobnie jak obecne od wielu lat stoły do tenisa stołowego.

Lubelska premiera teqball’a miała miejsce na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w dniu 4 lipca 2020 r., zaś w ostatnich dniach lipca zostanie zorganizowany turniej, na który serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportu.

Poniżej znajduje się link do artykułu oraz krótki filmik przedstawiający istotę gry.

https://kurierlubelski.pl/co-to-jest-teqball-zobacz-nowy-sport-ktory-podbija-pilkarski-swiat/ar/c1-15063602

Może Ci się również spodoba