SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM „POROZUMIENIA ROWEROWEGO – LUBLIN”

W ostatnim tygodniu września, uczniowie klas 4a, 6a i 6b mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach pod nazwą „Lublin Rowerem”. Przedstawiciel „Porozumienia Rowerowego – Lublin”, pan Michał Wolny odwiedził naszą Szkołę, aby przeprowadzić zajęcia dla wymienionych klas.

Podczas prezentacji, uczniowie odświeżyli swoją wiedzę na temat bezpiecznej jazdy rowerem, zapoznali się z filozofią ograniczonego zaufania na drodze, jak również usłyszeli kilka ciekawostek rowerowych, także tych związanych z naszym miastem.

Pan Michał pokazał różne sposoby na przewożenie towarów rowerem. Dowiedzieliśmy się, że w Lublinie funkcjonuje „Społeczna Wypożyczalnia Cargo”, w której każdy mieszkaniec Lublina posiadający kartę biblioteczną może wypożyczyć rower towarowy. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prezentacji. Na zakończenie wzięli udział w quizie, w którym mogli wygrać praktyczne nagrody, w postaci map Lublina czy przewodników dla rowerzystów.

 

Izabela Szczypień

Sylwia Woźniak

Może Ci się również spodoba