„SPRINTEM DO MARATONU” W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Ruch to podstawa udanego życia każdej osoby, o czym nikomu nie trzeba przypominać. Sprawia, że uczestnicząc w jakiejkolwiek aktywności ruchowej jesteśmy sprawniejsi, zdrowsi, rozwijamy się harmonijnie.

Przedszkolaki z obu grup 15.10.2020 roku po raz pierwszy wzięły udział w VI Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Imprezę organizuje miesięcznik „Bliżej przedszkola”. Jej celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie aktywnego spędzania wolnego czasu. Działania inspirujące zdrowy styl życia są dla naszej społeczności przedszkolnej niezwykle ważne, ponieważ uczestniczymy w realizacji projektu „Szkoła promująca zdrowie”.

Aby dobrze przygotować mięśnie do wysiłku fizycznego, a także by uniknąć kontuzji, przeprowadziliśmy solidną rozgrzewkę. Towarzyszyła nam piosenka „Sprintem po zdrowie”. Po biegu  uczestniczyliśmy w zawodach sprawnościowych czterech drużyn. Wysiłek każdego aktywnego przedszkolaka został nagrodzony,  wszyscy cieszyliśmy się z  pokonania dystansu biegowego100 m. Każdy uczestnik zawodów otrzymał złoty medal oraz dyplom upamiętniający udział w ogólnopolskim maratonie. Aktywność fizyczna napełniła nas wielką radością, dając poczucie spełnienia i zadowolenia. W dobrych nastrojach uczestniczyliśmy kolejnych zajęciach.

Polecamy wszystkim dobry wysiłek fizyczny każdego dnia i zachęcamy do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, zgodnie z hasłem: „Ruch to zdrowie”.

Beata Sławińska

Może Ci się również spodoba