Z KRONIKI KLASY 1 A

Odkrywamy jesienne barwy

Klon ma złote liście,
świecą się ogniście.
Jesion ma brązowe,
zgubił ich połowę.
Dęby się czerwienią,
pół na pół z zielenią.(…)

W tym tygodniu uczniowie z   klasy  1 ,,a” uczestniczyli w bardzo  ciekawym cyklu  zajęć o tematyce jesiennej.  Wykonali  piękne prace plastyczne na zajęciach technicznych, używali darów jesieni jako liczmanów podczas zajęć matematycznych, a lekcje przyrody spędzili na świeżym powietrzu, korzystając z ostatnich  promieni słońca.  Dzieci podziwiały piękno natury i odkrywały jej sekrety, obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Obserwowały  barwy spadających liści i rozpoznawały ostatnie jesienne nasiona. Poznały  odpowiedzi na różne pytania, m.in. np. „Dlaczego drzewa gubią liście?”, „ Jak rośliny przygotowują się do jesieni?”, „Jak drzewom udaje się przetrwać zimę ?”

Wszystkie dary jesieni znalezione podczas  tego spaceru zabraliśmy do naszej sali. Wspólnie utworzyliśmy z nich  kącik przyrodniczy, który będzie cieszył oczy przez następne długie, jesienne tygodnie.

Podczas naszych zajęć nie tylko się uczymy, ale  świetnie się również bawimy, czego dowodem są załączone zdjęcia.

Klasa I a i jej udział w projekcie ” Szkoła Promująca Zdrowie” 

Uczniowie z klasy 1 a bardzo aktywnie uczestniczą w projekcie „Szkoła Promująca Zdrowie”. Podczas zajęć, które odbyły się 26.10 dzieci uzupełniły swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania oraz dowiedziały się jakich zasad należy przestrzegać by być aktywnym i pełnym energii każdego dnia. Lekcja prowadzona w formie warsztatów uzmysłowiła uczestnikom jak ważne jest urozmaicenie posiłków, aby zbudować odporność. Pierwszaki z pełną świadomością  coraz częściej sięgają po produkty pełnoziarniste, z dużą zawartością składników odżywczych, porzucając tym samym „niezdrowe nawyki”.

Na zakończenie zajęć uczniowie przygotowali pyszną sałatkę owocową, dobierając składniki według własnych gustów i upodobań. Ćwiczyli sprawność motoryczną, samodzielnie obierając i łącząc owoce.

                                                                                                             Justyna Krzywicka

Może Ci się również spodoba