ŻYJMY ZDROWO, KOLOROWO W GRUPIE PSZCZÓŁKI 0B!

W ramach realizacji projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” miesiąc październik upływa nam na poznawaniu arkanów zdrowego odżywiania. W pierwszym tygodniu poznawaliśmy zasady prawidłowego żywienia i dbania o aktywność fizyczną. Będziemy uczyć się samodzielnie sporządzać proste potrawy z warzyw i owoców.

Pierwszym krokiem w nabywaniu prawidłowych nawyków było doskonalenie umiejętności rozpoznawania i nazywania warzyw oraz owoców rodzimych i zagranicznych dostępnych w naszym kraju. Uczyliśmy się wyodrębniać charakterystyczne cechy warzyw i owoców: kształt, barwę, smak i zapach. Przy okazji zdobywaliśmy nowe wiadomości przyrodniczo-geograficzne poszukując na globusie kraju pochodzenia danego owocu lub warzywa. Naszą wiedzę i umiejętności wykorzystaliśmy w trakcie samodzielnego tłoczenia soku z warzyw i owoców, który smakował wyśmienicie.

W drugim tygodniu realizacji projektu „Szkoła Promująca Zdrowie”, rozwijaliśmy nasze umiejętności w zakresie doboru warzyw i owoców do samodzielnego sporządzania surówek.

Najwięcej trudności sprawiło nam starcie marchwi, która okazała się bardzo twardym warzywem. Tę sprawność będziemy doskonalić poza oddziałem przedszkolnym, podczas przygotowywania wspólnych posiłków z domownikami. Po degustacji stwierdziliśmy, że samodzielnie przygotowana surówka smakuje wybornie.

Z niecierpliwością czekamy na trzeci tydzień realizacji projektu „Szkoła Promująca Zdrowie”.

Alicja Pruchniak

Katarzyna Kopciewicz

Może Ci się również spodoba