NASZA NIEPODLEGŁA – CZCIMY 11 LISTOPADA 2020

„Naród jest wspólnotą pamięci i równocześnie jak najbardziej teraźniejszą wspólnotą działania. Powinniśmy o tym pamiętać nie tylko przy okazji rocznicy odzyskania niepodległości”.

W.Hausner

Każdego roku wspominamy piękną i doniosłą rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości – datę, której wyczekiwały pokolenia  Rodaków, z bólem znoszących cierpienia niewoli.

Zwykle o tej porze odbywały się w naszej Szkole cykliczne uroczystości, związane z tym ważnym dla każdego Polaka wydarzeniem. Tak było także teraz, jednak jakkolwiek pamiętaliśmy o wielkiej Narodowej Rocznicy, musieliśmy zrezygnować z bezpośredniego wspólnego świętowania.

Budynek Szkoły został udekorowany biało – czerwonymi flagami. Odbyły się zajęcia z wychowawcami, okolicznościowe lekcje historii i języka polskiego, a także warsztaty w  świetlicy. Uczestniczyliśmy również po raz kolejny w pięknej akcji Ministra Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, w ramach której we wtorek 10 listopada 2020 r. o godz. 11.11  – podczas spotkań zorganizowanych z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams  – zaśpiewaliśmy razem „Mazurka Dąbrowskiego” – nasz hymn narodowy, ale tylko dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję wystąpić na scenie sali teatralnej.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Lublinie bez względu na okoliczności pamiętamy o naszych patriotycznych obowiązkach w myśl słów Jana Świdy: „Ojczyzna nie zawsze żąda od nas ofiary z życia, ale pamięci żąda zawsze”.

Może Ci się również spodoba