WSZYSCY CIESZYMY SIĘ NASZĄ PIĘKNĄ JADALNIĄ!

Kiedy przyszliśmy stęsknieni za Szkołą po okresie nauki zdalnej oraz po feriach zimowych, czekała nas wspaniała niespodzianka – przepięknie odnowiona jadalnia. Z przyjemnością siadamy teraz na wygodnych krzesłach przy nowych stołach, przykrytych dekoracyjnymi matami z wizerunkiem dojrzałych owoców. Otaczają nas gładkie ściany pomalowane na pastelowe kolory. Nasz wzrok przyciąga nie tylko napis „Smacznego”, umieszczony nad okienkiem do wydawania posiłków, ale przede wszystkim ogromna fototapeta, przedstawiająca bogactwo świeżych warzyw, a także kwiaty zharmonizowane kolorystyką z doniczkami, w których zostały umieszczone. W naszej przepięknej jadalni czujemy się tak, jak w eleganckiej restauracji. Posiłki spożywane w tak przyjemnej atmosferze smakują nam doskonale. Jest jasno i kolorowo, czujemy się tu świetnie. Fototapeta i maty rozłożone na stolikach zachęcają do spożywania zdrowej żywności i przypominają, że podstawą dobrego zdrowia jest jedzenie dużej ilości warzyw i owoców. Jesteśmy wdzięczni Pani Dyrektor za taką wspaniałą niespodziankę. Jadalnia jest teraz jednym z najprzyjemniejszych miejsc w naszej, wciąż zmieniającej się na lepsze, Szkole. Dziękujemy!

Uczniowie klasy 2 „b” z wychowawcą Żanetą Kurzawską

Piękno uczy i zobowiązuje

 Wszyscy mamy świadomość, że niezwykle ważne jest to, co jemy.  Dlatego dbamy, aby w naszej diecie było wystarczająco dużo owoców i warzyw. Unikamy natomiast słodyczy i gazowanych napojów.

Ważne jest jednak nie tylko to, co mamy na talerzu, ale także miejsce, w którym spożywamy posiłki – w ładnym wnętrzu wszystko przecież smakuje lepiej.  Dlatego cieszymy  się, że  od kilkunastu dni korzystamy z pięknie wyremontowanej jadalni szkolnej. Jasne wnętrze, utrzymane w wiosennych  zielono – żółtych barwach, elegancko nakryte stoliki, kwiaty w estetycznych doniczkach – to wszystko motywuje nas  do szczególnie kulturalnego zachowania i sprawia, że czujemy się jak goście w otwartym specjalnie dla nas  pełnym uroku miejscu.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej

 

Należy podkreślić, że pod kierunkiem Pani Dyrektor Iwony Pańpuch zespół administracji i obsługi zaprojektował i dokonał aranżacji jadalni szkolnej. Gruntowną odnowę tego miejsca przeprowadzono asygnując na ten cel środki własne Szkoły oraz korzystając z niewątpliwych zdolności wykonawczych pracowników, którzy chętnie podjęli się realizacji tego zadania. Dzięki pozyskaniu sponsora  – firmy JADAR z siedzibą w Radomiu, można było opłacić część nowego wyposażenia. Wszyscy jesteśmy zadowoleni i dumni, że możemy spożywać posiłki w przepięknym i zachęcającym do konsumpcji pomieszczeniu.

Nauczyciele i pracownicy Szkoły

 

Może Ci się również spodoba