WALENTYNKI W KLASIE II A

Kochać – jak to łatwo powiedzieć

Kochać – tylko to, więcej nic…

W tym słowie jest kolor nieba …”

 

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

W dniu 15. 02. 2021r. klasa 2a obchodziła Walentynki. Uczniowie zastanawiali się co znaczy słowo : „kocham” i „miłość”. Wiemy już, że „KOCHAM CIĘ” można powiedzieć na wiele różnych sposobów – np. „Ubierz czapkę, bo dzisiaj jest zimno” – to też miłość wyrażona troską o bliską nam osobę. Miłość, to : szczęście, radość, pomoc, troska, szczerość, rodzina, wspólnie spędzony czas, uśmiech, wyciągnięta dłoń.

Mimo, że Dzień Zakochanych obchodzimy 14 lutego, to wiemy, że miłość powinniśmy sobie okazywać przez cały rok, a nie tylko jeden dzień w roku.

Agnieszka Mielniczek

Może Ci się również spodoba