BAŚNIE Z CZTERECH STRON ŚWIATA – AFRYKA

Rozwijając zainteresowania czytelnicze uczniów naszej Szkoły, 4 i 5 marca 2021r. nauczyciel – bibliotekarz p. Piotr Bielak wraz  z wychowawczynią klasy 1a – p. Justyną Krzywicką i wychowawczynią klasy 1b – p. Izabelą Trancygier, rozpoczęli wędrówkę po Baśniach z czterech stron świata. Od marca do czerwca 2021r. podczas comiesięcznych spotkań w bibliotece, nauczyciele będą przybliżali uczniom baśnie z różnych kontynentów.

Dziś pedagodzy zapoznali uczniów z baśnią afrykańską pt. Smok z jeziora. Dzieci z zaciekawieniem jej wysłuchały oraz ochoczo i bezbłędnie odpowiadały na pytania sprawdzające ich uwagę. Spotkanie wzbogaciły książki o Czarnym Lądzie i innych kontynentach oraz globus. Uczniowie jako pracę domową otrzymali zadanie wykonania ilustracji do poznanej baśni. Z dostarczonych prac powstanie wystawa, którą zaprezentujemy społeczności naszej Szkoły.

Piotr Bielak

nauczyciel – bibliotekarz

 

Może Ci się również spodoba