GRUPA „PSZCZÓŁKI” WITA WIOSNĘ!

Marzec to miesiąc, który rozpoczyna kalendarzową wiosnę. W związku z tym Pszczółki rozmawiały o charakterystycznych zmianach w przyrodzie, jakie zachodzą w okresie przedwiośnia – o pojawiających się kwiatach i powracających do nas ptakach, które spędziły zimę w krajach o cieplejszym klimacie. Zainteresowanie tematem zachęciło wszystkich do poszukiwania w plenerze znaków  budzącej się do życia przyrody. Podczas spacerów obserwowaliśmy okoliczne ogródki i szukaliśmy zwiastunów wiosny.
Na początku tygodnia postanowiliśmy podjąć trud działań ogrodniczych. Głównym celem  naszej pracy było założenie nowego kącika przyrody w sali  – kącika wiosennego. Zanim jednak to nastąpiło, przedszkolaki obejrzały przyniesione nasiona i rośliny, poznały etapy siania i sadzenia oraz zasady pielęgnowania założonej hodowli. Dzieci z zapałem przystąpiły do sadzenia fasoli i pietruszki, wysiały rzeżuchę i owies. Nie zabrakło kwiatów, takich jak hiacynt i bratki, a także ziół. Radości było wiele, a dzieci bardzo chętnie włączały się do wspólnych działań przy tworzeniu wiosennego kącika przyrody.
Teraz przedszkolaki każdego dnia dbają o hodowlę, pamiętają o podlewaniu roślin i z wielkim zainteresowaniem obserwują ich wzrost; ciesząc się każdą dostrzeżoną zmianą. Niedługo będą mogły się pochwalić efektami własnej pracy.

Katarzyna Kopciewicz

Może Ci się również spodoba