„NA TROPIE DINOZAURÓW”

Przedszkolakom z grupy „Pszczółki” koniec tygodnia upłynął pod znakiem prehistorycznych stworzeń, które od zawsze pasjonowały ludzi.

W pierwszym etapie działań tematycznych każdy przedszkolak po przebyciu specjalnego toru przeszkód miał okazję do wylosowania jaja dinozaura, które następnie było umieszczone w słoju z wodą. Każdy z nas przeszedł prawdziwą lekcję cierpliwości; nie mogliśmy się doczekać, z czyjego jaja najpierw wykluje się niezwykłe stworzenie. W taki oto sposób zostaliśmy wprowadzeni w świat jurajskich gadów.

Następnie uzupełnialiśmy swoją wiedzę dowiadując się, które dinozaury żywiły się roślinami i miały łagodne usposobienie,  które były drapieżnikami; a także czemu służyła obecność kamieni w brzuchach diplodoków, zaś kryza wokół szyi triceratopsa. Potem poznaliśmy tajniki  zawodu paleontologa i archeologa. Na zakończenie tego etapu działań dzieci wykonywały piękne i sugestywne prace plastyczne poświęcone dinozaurom oraz warunkom, w których żyły.

Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” były bardzo zainteresowane omawianym tematem i nawet te,  które początkowo zdawały się z rezerwą podchodzić do spraw związanych z dinozaurami, z ciekawością poszerzały swoją wiedzę dotyczącą tych wyjątkowych stworzeń.

Naszą wspaniałą przygodę na tropie dinozaurów upamiętniliśmy pamiątkowymi fotografiami.

                                                                                                          Katarzyna Kopciewicz

Może Ci się również spodoba