DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ – SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W LUBLINIE ZAWSZE PAMIĘTA!

Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie im. ks. S. Konarskiego mimo ograniczeń wynikających z trwającej pandemii spowodowanej wirusem COVID – 19, jak co roku uczciła pamięć  Patriotów Polskich, którzy stracili życie w wyniku Zbrodni Katyńskiej.

Odbyły się okolicznościowe zajęcia w trakcie lekcji języka polskiego, historii oraz godzin, przeprowadzonych przez wychowawców poszczególnych zespołów klasowych oraz grup oddziału przedszkolnego, podczas których przypomniano okoliczności tych tragicznych dla narodu polskiego wydarzeń oraz uświadomiono konieczność zachowywania w pamięci zarówno radosnych, jak i bolesnych zdarzeń historycznych, wpisanych na trwałe w kalendarz historyczny Polski.   Na podkreślenie zasługuje fakt, iż dzieci z oddziału przedszkolnego, jako przedstawiciele społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie wraz z Panią Dyrektor Iwoną Pańpuch, upamiętniły Ofiary Zbrodni Katyńskiej, w tym drogą nam  postać porucznika Mariana Miżołębskiego, zapalając pod szkolnym Obeliskiem Pamięci znicze i składając kwiaty.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie im. ks. S Konarskiego, przykładając wielką wagę do wszelkich spraw związanych z wychowaniem w duchu patriotyzmu, będzie zawsze pamiętać o Narodowych Bohaterach!

Może Ci się również spodoba