„TUSZ DO PAKI” – OGÓLNOPOLSKA AKCJA EKOLOGICZNO-EDUKACYJNA

Miło nam poinformować, że bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji ekologiczno – edukacyjnej „Tusz do paki„. W widocznych i ogólnodostępnych miejscach zostaną umieszczone pojemniki na zużyte tusze do atramentowych drukarek komputerowych, do których dzieci mogą wrzucać puste opakowania, przyniesione z domu lub pracy rodziców.

Celem akcji jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji zużytych tuszów do drukarek – tzw. kartridży.

Zbieramy tylko pojemniki po tuszach atramentowych, nie interesują nas wkłady do drukarek laserowych. Zachęcamy wszystkich do przynoszenia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucania ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady zostaną przekazane do recyklingu; za uzyskane w ten sposób fundusze będzie zakupiona karma dla bezdomnych zwierząt.

Pamiętaj, że zawsze możesz pomagać zwierzakom. Wystarczy, że pustego opakowania po tuszu nie wyrzucisz teraz do kosza, a po powrocie do szkoły wrzucisz je do specjalnego pojemnika.

Wrzuć tusz do paki!

Na Twoją pomoc czekają zwierzaki”.

 

Wszelkie dodatkowe informacje są dostępne na stronie: https://tuszdopaki.pl/

Może Ci się również spodoba