CHARYTATYWNY SPACER PO LUBLINIE KL. 1B

2 czerwca kl.1b wybrała się na edukacyjny spacer po Lublinie. Wspaniali Rodzice naszych uczniów z inicjatywy jednej z mam wylicytowali te wycieczkę na aukcji charytatywnej na rzecz małej Niny chorej na SMA. Na konto dziecka trafiło 1000zł. Rodzice wraz z wychowawczynią zorganizowali zbiórkę w ciągu pół godziny. Ten niesamowity ruch społeczny pokazuje jak wielkie serca mają Rodzice uczniów SP1.

Po Starym Mieście Lublina oprowadzała nas Pani Magdalena – przewodnik lubelski. Bardzo ciekawie opowiadała nam historie miasta oraz różne nieznane nam ciekawostki. Zwiedziliśmy dziedziniec Zamku, przyłożyliśmy dłonie do odcisku Czarciej Łapy, usłyszeliśmy historię pożaru Lublina, czując przy tym zapach smażonych naleśników i przeszliśmy najwęższą ulicę miasta.

Uważnie rozglądając się dookoła zauważyliśmy piękne elementy krajobrazu lubelskiego, freski na kamienicach, instalacje artystyczne oraz mogliśmy usłyszeć jak brzmi Lublin – miasto inspiracji.

Była to bardzo wartościowa lekcja poza murami Szkoły. Dzieci czuły odpowiedzialność za siebie nawzajem , dbały o siebie, cieszyły się wspólnym wyjściem . Zwieńczeniem tego pięknego słonecznego dnia była wizyta w lodziarni.

                                                                  Izabela Trancygier

 

Może Ci się również spodoba