„CO SŁYCHAĆ U STOKROTEK?” Z ŻYCIA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 0A

„Studentki pielęgniarstwa u Stokrotek”

W maju „Stokrotki” uczestniczyły w cyklu zajęć prowadzonych przez studentki pielęgniarstwa z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jedne z zajęć dotyczyły budowy i funkcjonowania naszego organizmu. Przyszłe pielęgniarki w przystępny sposób zaprezentowały dzieciom wiedzę dotyczącą funkcjonowania układu pokarmowego, oddechowego oraz krwionośnego. Studentki podczas drugiego spotkania zachęcały dzieci do aktywności fizycznej ukazując jej pozytywne działanie dla życia każdego człowieka.

Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach obserwując przyniesione pomoce, oglądając przygotowane filmy edukacyjne oraz uczestnicząc w zabawach edukacyjnych.  Ucząc się,  świetnie się bawiły.

Dziękujemy studentkom za czas poświęcony dzieciom, wartościowe zajęcia oraz przybliżoną wiedzę.

 

Dzień Dziecka w grupie „Stokrotki”

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności, poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich,bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić przyjemność,  bo lubimy spędzać z nimi czas.  Z okazji tego dnia w oddziale przedszkolnym zostały zorganizowane różne zabawy. Dzień rozpoczęliśmy od gry terenowej „podchody”, następnie na boisku szkolnym czekało na dzieci dużo atrakcji. Przedszkolaki brały udział w zawodach sportowych, zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieci miały możliwość malować na folii oraz puszczać duże bańki mydlane. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak zabrał do domu paczkę słodkości.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w pysznym umileniu tego szczególnego dnia.

 

Zajęcia sportowe w grupie „Stokrotki”

Każde dziecko o tym wie:
Chcesz być zdrowy – ruszaj się!
Ruch w życiu dzieci jest szczególnie ważny, gdyż korzystnie wpływa na ich rozwój fizyczny, psychiczny oraz umysłowy. Aktywność fizyczna u dziecka rozwija wyobraźnię oraz pamięć ruchową, uczy poruszania się w przestrzeni, kształtuje świadomość własnego ciała, poznanie własnych możliwości fizycznych, zwiększa odporność na zmęczenie, zmniejsza ilości tkanki tłuszczowej, przyspiesza przemianę materii, kształtuje sylwetkę, zwiększa sprawność oraz zręczność, rozwija prawidłową postawę ciała, zapobiega i koryguje wady postawy. Stokrotki chętnie przebywając na świeżym powietrzu dotleniają się, zwiększają wydolność oddechową oraz czerpią radość ze wspólnej zabawy. RUCH JEST ZATEM NIEZASTĄPIONYM CZYNNIKIEM, KTÓRY WPŁYWA NA PRAWIDŁOWY I HARMONIJNY ROZWÓJ NASZYCH „STOKROTEK”.

Sylwia Robak

Beata Sławińska

 

Może Ci się również spodoba