KONKURS CZYTELNICZY„ KOZIOŁEK MATOŁEK”

Książka to najlepszy  przyjaciel człowieka. Powinna towarzyszyć nam od najmłodszych lat. Tu z wielką pomocą przychodzi nam Kornel Makuszyński, zapraszający czytelników do świata bohaterów swoich książek. Niejedno pokolenie przeżywało niezwykle przygody z Panną z Mokrą Głową, awanturowało się o Basię, kradło księżyc z Jackiem i Plackiem, wreszcie rozwiązywało tajemnicę skarbu z Szatanem z Siódmej Klasy. Świat stworzony przez tego autora wciąż bawi, fascynuje i pobudza dziecięcą wyobraźnię.

Do konkursu czytelniczego „ Koziołek Matołek” w bibliotece szkolnej przygotowywały się zespoły uczennic z klas drugich naszej szkoły: 2a – Zofia Budzyńska  i Nikola Szybalska, 2b – Pola Kaleniec i Aleksandra Pańpuch oraz 2c – Zuzanna Kawiak i Matylda Kaczkowska, wcześniej zapoznając się z przygodami dzielnego koziołka  spisanymi na kartach 4 Ksiąg.

Uczennice zaprezentowały swoją wiedzę podczas wielu konkurencji, m.in.: odpowiadając na pytania w  dwóch rundach, uzupełniając krzyżówkę, komponując jadłospis, czy łącząc zwierzęta w pary taneczne.

Pierwsze miejsce zajął zespół z klasy 2c, drugie miejsce z klasy 2a, a trzecie miejsce z kl. 2b. Rywalizacja przebiegła w radosnej i milej atmosferze. Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez nauczycieli – bibliotekarzy w następnym roku szkolnym.

Udanych wakacji!

Piotr Bielak

nauczyciel –bibliotekarz

 

Może Ci się również spodoba