PLANSZOWA LEKCJA TOLERANCJI

Raz wygrywasz Ty, raz ja…czyli „planszowa lekcja tolerancji”.

Na jeden dzień pracownia nr 36, gdzie uczą się dzieci z kl.1b, zamieniła się w salę gier planszowych.

Dzięki Panu Łukaszowi Porębie, tatusiowi Asi, mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności rozgrywania gier.

Gry planszowe to zabawa przeznaczona dla ludzi w każdym wieku, dlatego przy jednej planszy mogą spotykać się całe pokolenia!

Zaraz obok dostarczania rozrywki, największą zaletą – jak również rolą – gier planszowych jest zapewnienie dziecku odpowiednich środków, by mogło w pełni się rozwijać. Planszówki posiadają wiele właściwości edukacyjnych, które angażują umysł i ciało dziecka we wspólną zabawę. Obecnie na rynku jest niezliczona ilość gier planszowych, które dzięki różnorodności form i poruszanej tematyki, pomagają dziecku poznawać świat. Jest to jeden z najprzyjemniejszych sposobów eksplorowania rzeczywistości, powoli wprowadzający dziecko w świat konstruktywnych działań i wartości. Gry są również doskonałą okazją na ćwiczenie logicznego myślenia, które jest podstawą prawidłowego funkcjonowania mózgu.

Podczas naszych rozgrywek było wiele emocji, wynik często ulegał zmianie, aż do samego końca, a  właśnie takie sytuacje najlepiej uczą dzieci rywalizacji. Dzięki  wspólnie spędzonym chwilom przy jednej planszy, mieliśmy  szansę zaobserwować postawy graczy podczas rozgrywki.

To była  prawdziwa lekcja współpracy! Gry planszowe to doskonały pomocnik w tej dziedzinie, ponieważ nic tak nie łączy zespołu tak, jak chęć pokonania przeciwnika! Bardzo istotnym aspektem jest również budowanie więzi, a nie ma na to lepszego sposobu, niż spotkanie przy jednej planszy!

Izabela Trancygier

Może Ci się również spodoba