WESOŁA PRZYGODA

     1 czerwca 2021 roku uczniowie klas I a, I b i II b wraz z wychowawcami klas wzięli udział w grze terenowej pt.: „Wesoła przygoda”, specjalnie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka.

Wszystkie drużyny klasowe miały za zadanie postępować zgodnie z przygotowaną instrukcją gry, tak aby odnaleźć skarb. Poruszając się zgodnie z przygotowaną mapą po terenie wokół szkoły, każda klasa wykonywała wspólnie zadania, za które otrzymywała wskazówki. Podczas wspólnej zabawy uczniowie rozwiązywali między innymi zagadki, rebusy, krzyżówkę, wykazywali się wiedzą przyrodniczą, układali nazwę swojej klasy, a materiałem do wykonania tego zadania byli Oni sami. Nie zabrakło także matematycznych zadań typowo praktycznych, które wymagały od uczniów wykazania się wiedzą , logicznym myśleniem i niejednokrotnie sprytem.

Klasa nie rywalizowała ze sobą. Zadania i zebrane informacje miały posłużyć osiągnięciu wspólnego celu, którym była dobra zabawa, integracja zespołu klasowego oraz aktywne spędzenie czasu.

Dzięki wzajemnej pomocy i współpracy udało się odnaleźć także ukryty skarb, który został przygotowany przez Rodziców poszczególnych zespołów klasowych i czekał na wszystkich uczniów w klasie po skończonej zabawie. Od wychowawcy, każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom za wspaniałą pracę zespołową.

Tego dnia nie zabrakło oczywiście innych atrakcji. Piknik na trawie, skręcanie balonów, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, tańce, zabawy sportowe i niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców (soczki, ciasteczka, lizaki i popcorn) sprawiły wszystkim mnóstwo frajdy i dopełniły wspólnie spędzony czas.

To była świetna zabawa, która zapadnie wszystkim dzieciom na długo w pamięci.

Żaneta Kurzawska

Izabela Trancygier

Justyna Krzywicka

 

Może Ci się również spodoba