WYCIECZKA EDUKACYJNO – INTEGRACYJNA KLASY 2B I 2C DO OGRODU BOTANICZNEGO

W czwartek 10 czerwca 2021 r. uczniowie klasy II b i II c  wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Ogród Botaniczny przywitał dzieci malowniczym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin oraz panującą wokół ciszą. Piękna pogoda zachęcała do wędrówek alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami. Podczas wycieczki dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym jest ogród botaniczny i czym zajmują się jego pracownicy. Dowiedziały się, czemu służą tabliczki umieszczone przy roślinach i skąd może pochodzić roślinność w ogrodzie botanicznym. O roślinach występujących w ogrodzie opowiadali uczniom pracownicy ogrodu, p. Błażej Maciorowski i p. Marta Sapko, którzy z wielką pasją i zainteresowaniem dzielili się swoją wiedzą  na temat wielu nieznanych dotąd dzieciom roślinom.

Uczniowie mieli możliwość przekonać się nie tylko o różnorodności gatunków roślin. Rozpoznawały znajome gatunki drzew, krzewów, roślin zielnych, egzotycznych, chronionych oraz  trujących. Zbierały opadłe liście, kasztany, szyszki do kącika przyrody.

Wycieczka została zorganizowana w ramach realizowanego od września projektu edukacji ekologicznej „Chrońmy Perły Bałtyku, dofinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem wycieczki było stworzenie warunków do bliskiego, bezpośredniego kontaktu dzieci z otaczającą przyrodą, uwrażliwianie na jej piękno, kolorystykę i potrzebę ochrony.

Po spacerze czekała na uczniów niespodzianka, przygotowana przez koordynatora projektu, p. Jowitę Grzesik – smaczne kiełbaski, które uczniowie sami upiekli przy ognisku. Czas spędzony razem na piknikowych kocykach, wspólnych rozmowach i zabawach  uprzyjemnił wszystkim wspólnie spędzone chwile.

Na łonie przyrody czas mijał niepostrzeżenie i niestety trzeba było w końcu wracać do Szkoły. Wszyscy choć  zmęczeni, wrócili zadowoleni i szczęśliwi.

Żaneta Kurzawska

Alicja Pruchniak

Może Ci się również spodoba