WYJAZD KLASY 2A I 3A DO OGRODU BOTANICZNEGO W LUBLINIE

9 czerwca 2021r. klasa 2a i 3a miały okazję w ramach projektu „Chrońmy Perły Bałtyku” – programu aktywnej edukacji w zakresie ochrony ekosystemów Morza Bałtyckiego pojechać wraz z wychowawcami na zajęcia edukacyjno-integracyjne do Ogrodu Botanicznego w Lublinie.

Uczniowie mieli niebywałą okazję pospacerować po ogrodzie, zobaczyć różnorodne gatunki roślin egzotycznych, chronionych, trujących, a także niebezpiecznych dla człowieka ze względu na swoje właściwości np. barszcz Sosnowskiego, który jest rośliną parzącą. Z ogromną przyjemnością uczniowie podziwiali kwitnące różnymi barwami kwiaty i roztaczające wokół niesamowite zapachy . O roślinach występujących w ogrodzie opowiadali uczniom pracownicy ogrodu-przewodnicy: p. Błażej Maciorowski i p. Marta Sapko, którzy potrafili zainteresować wszystkich swoją wiedzą i informacjami na temat wielu nieznanych dzieciom dotąd roślin.

Na zakończenie spaceru koordynator projektu p. Jowita Grzesik zorganizowała dzieciom ognisko z pieczonymi kiełbaskami, które było dużą i smaczną niespodzianką dla dzieci. Uczniowie mieli jeszcze czas i przyjemność pobawić się ze sobą w ogrodzie w otoczeniu pięknej roślinności, podpatrzeć pływające kaczki na stawie i delektować czystym powietrzem. Wszyscy wrócili do szkoły pełni pozytywnej energii i zadowoleni.

Jolanta Chyćko.

 

Może Ci się również spodoba