FINAŁ EKSTRAKLASY LIGI LEKKOATLETYCZNEJ

Małgorzata Hołub-Kowalik i Malwina Kopron – Medalistki Olimpijskie w Lekkiej Atletyce, zawodniczki Klubu AZS UMCS Lublin. To dzięki nim podczas niedawno zakończonych XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio przeżywaliśmy ogromne emocje i odczuwaliśmy niezwykłą dumę.

Przed nami historyczna chwila – będziemy mieli okazję zobaczyć nasze Mistrzynie i innych wybitnych lekkoatletów, w tym uczestników Igrzysk, podczas PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski 2021 Finału Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej, które odbędą się w Lublinie 3 września br. Będziemy świadkami rywalizacji 8 czołowych zespołów, które uzyskały największą liczbą punktów w I rundzie PZLA. Klub AZS UMCS Lublin jako aktualny Drużynowy Mistrz Polski będzie walczył o utrzymanie tytułu.

Z myślą o najmłodszych, w porozumieniu z Lubelskim Okręgowym Związkiem lekkiej Atletyki, przygotowane zostanie Miasteczko Małego Lekkoatlety. To inicjatywa, która pozwala odkrywać potencjał Królowej Sportu i przekazywać dzieciom pasję do aktywności fizycznej. Na specjalnie zorganizowanej przestrzeni pod okiem profesjonalnych trenerów i zawodników – gwiazd sportu każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w zabawach lekkoatletycznych oraz uczestniczyć w ceremonii dekoracji. Miasteczko będzie czynne w dniu Mistrzostw, tj.: 3 września od godziny 12.00 do 18.00 na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego 22. Wstęp wolny w godzinach 12.00 – 15.00, Po godzinie 15.00, ze względu na trwające zawody opiekun uczestnika zobowiązany będzie do zakupu dla siebie biletu w cenie 10,00 zł. Dzieci i młodzież do 15 roku życia wchodzą na zawody bezpłatnie. Szczegółowe informacje zawarte są w załączonym materiale. Gorąco zachęcam do rozpropagowania wśród uczniów i rodziców informacji o tym wyjątkowym wydarzeniu i zapraszam do licznego uczestnictwa.

03.09.2021 Miasteczko Lublin

Może Ci się również spodoba