PAMIĄTKI Z WAKACJI, CZYLI PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

Po powrocie z wakacji uczniowie kl.2b bardzo chcieli podzielić się z  swoimi wrażeniami z innymi.

W związku z tym wychowawczyni zaplanowała lekcję,  podczas której dzieci mogły zaprezentować swoje pamiątki oraz opowiedzieć o letnich wojażach.

Mimo że nadal najbardziej powszechne jest robienie zdjęć i filmów, dzieci lubią przywieźć sobie  rzecz, która wiąże się z danym miejscem i przywołuje miłe wspomnienia, np. różne kolorowe magnesiki na lodówki, elementy charakterystyczne dla danego regionu lub pocztówki.

Okazało się, że uczniowie kl 2b byli w wielu miejscach rozsianych po całej Polsce oraz za granicą. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami. Opowiadały o tym, co widziały i co najbardziej zapadło im w pamięci.  Taka lekcja ma na celu kształtowanie wypowiedzi ustnej, uważnego słuchania oraz uczy koordynacji wzrokowo- słuchowej. Dowiedzieliśmy się, że uczniowie  podróżowali różnymi środkami transportu- pociągiem, autem, samolotem. Spędzali miło czas z rodziną,  poznając przy tym nowe kultury.Będąc w podróży, uczymy się zaradności,  samodyscypliny. Poznawanie obcej kultury i zwyczajów to dobra szkoła tolerancji. Podróże uczą nas, że ludzie żyją w różnych warunkach. I wszystkim tym ludziom towarzyszą takie same uczucia smutku i radości, miłości. Obserwacja innych kultur może być więc dla nas ogromnie cenna. Podróżując, możemy bowiem odkryć swoje zarówno mocne, jak i słabe strony. Możemy rozwinąć talenty, pasje lub zainteresowania. Poznajemy, jacy jesteśmy naprawdę, co nas bawi i cieszy, a co smuci. Podróże umożliwiają także zawieranie nowych znajomości i przyjaźni.

Nic nie daje tyle radości co odkrywanie nowych miejsc, ludzi, kultur i smaków. Warto poznawać piękno świata  i życia oraz uczyć się je doceniać.

Wszystkim moim małym podróżnikom życzę jeszcze wielu takich przeżyć.

Wychowawczyni

Izabela Trancygier

Może Ci się również spodoba