DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SP1 LUBLIN

W minionym tygodniu w naszej Szkole odbywały się lekcje i inne zajęcia tematyczne związane z obchodzonym w dniu 26 września Dniem Języków Obcych. Dzień ten jest międzynarodowym świętem, ustanowionym z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach językowo-plastycznych, podczas których tworzyli chmurki przedstawiające powitania w różnych językach świata, które następnie pięknie przyozdobiły nasze szkolne korytarze. Uczniowie klas starszych mieli okazję uczestniczyć w interaktywnych lekcjach rozwijających ich świadomość językową, wykonywać quizy językowe na platformach e-learningowych oraz ćwiczyć umiejętność pracy w grupie poprzez wspólne wykonanie plakatów przedstawiających najważniejsze informacje dotyczące Dnia Języków Obcych.

Aleksandra Tomczuk

Kinga Pochwatka

Może Ci się również spodoba