PROJEKTY CZYTELNICZE W BIBLIOTECE

Rozwijając zainteresowania czytelnicze uczniów naszej szkoły, we wrześniu b.r. rozpoczęliśmy realizację projektów czytelniczych w oddziałach przedszkolnych oraz klasach pierwszych i drugich.

28.09.2021r. nauczyciel – bibliotekarz p. Piotr Bielak wraz z wychowawczyniami  klas: 1a p. Sylwią Robak, 1b p. Pauliną Mielniczuk i 1c p. Eweliną Mańka rozpoczęli wędrówkę po Baśniach z czterech stron świata. Od września do grudnia 2021r., podczas comiesięcznych spotkań w bibliotece, nauczyciele będą przybliżali uczniom treści z różnych kontynentów. Dziś pedagodzy zapoznali uczniów z opowieścią afrykańską pt. Smok z jeziora. Dzieci z zaciekawieniem jej wysłuchały oraz ochoczo  i bezbłędnie odpowiadały na zadawane  pytania.

29.09. 2021r. bibliotekę szkolną po raz kolejny odwiedziły przedszkolaki z grupy 0a „Stokrotki” i grupy 0b „Pszczółki”. Nauczyciel – bibliotekarz p. Piotr Bielak oraz p. Justyna Zaborek  i p. Jowita Grzesik rozpoczęli realizację projektu Księga bajek polskich od odczytania opowiadania O Lechu, Czechu i Rusie. Przedszkolaki wzorowo wysłuchały i odpowiadały na pytania nauczycieli. Spotkania będą odbywały się regularnie co miesiąc od września 2021r. do lutego 2022r.

30.09.2021r. p. Piotr Bielak wraz  z wychowawczynią klasy 2a p. Justyną Krzywicką i wychowawczynią klasy 2b – p. Izabelą Trancygier kontynuowali, przerwaną przez nauczanie zdalne, wędrówkę po kontynentach. Nauczyciele zapoznali uczniów z baśnią azjatycką pt. O pięknej Czang. Również to podanie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczniów.

Każde z ww. spotkań wzbogacone zostało o  rekwizyty z różnych kontynentów, mapy, atlasy, globus i książki o naszej Ojczyźnie. Uczniowie zostali poproszeni o wykonanie ilustracji do poznanych utworów literackich.

Piotr Bielak

nauczyciel – bibliotekarz

Może Ci się również spodoba