ŚLADAMI PRZODKÓW „W KRAINIE RUMIANKU”

W dniu 12.10. 2021 uczniowie z klas drugich udali się do niezwykłego zakątka na Polesiu Lubelskim – Krainy Rumianku.  Jest to miejsce, w którym dzieci i dorośli mogą doświadczyć tego, jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie.  W trakcie wycieczki dzieci uczestniczyły w dwóch zajęciach warsztatowych. Pierwsze z nich to „Dawne zajęcia domowe”, podczas których mogliśmy spędzić czas w wiejskiej izbie, własnoręcznie wyprać bieliznę w balii, a następnie ją wymaglować a także  ubić masło w maselnicy i zjeść je ze smakiem z wiejskim chlebkiem.

Drugie zajęcia to „Mydełka glicerynowe”: nie tylko wykonaliśmy własnoręcznie kolorowe i pachnące mydełka, ale też dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o historii mydła i jego rodzajach. Każdy uczestnik zabrał swoje ślicznie zapakowane wyroby  do domu, by jako   prezent przekazać je bliskiej osobie.

Na zakończenie wycieczki dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, zjeść pyszne kiełbaski pieczone w ognisku, spróbować  gorącej herbaty z dodatkiem rumianku – a wszystko to w urokliwej scenerii polskiej wsi, gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.

Mamy nadzieję, że piękne wspomnienia z tego dnia pozostaną z nami na długo!

                                                                                                                         Wychowawcy klas 2

                                                                                                                        Justyna Krzywicka

                                                                                                                        Izabela Trancygier

Może Ci się również spodoba