PROJEKTY CZYTELNICZE

Projekty czytelnicze w naszej bibliotece cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. 21.10.2021r. p. Piotr Bielak wraz  z wychowawczynią klasy 2a p. Justyną Krzywicką i wychowawczynią klasy 2b – p. Izabelą Trancygier kontynuowali, wędrówkę po kontynentach. Nauczyciele zapoznali uczniów z baśnią australijską pt. O chłopcu w skórze węża. Podanie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczniów.

22.10.2021r. nauczyciel – bibliotekarz p. Piotr Bielak wraz z wychowawczyniami  klas: 1a p. Sylwią Robak, 1b p. Pauliną Mielniczuk i 1c p. Eweliną Mańka wędrowali po Baśniach z czterech stron świata. Nauczyciele zapoznali uczniów z baśnią azjatycką pt. O pięknej Czang. Dzieci z zaciekawieniem jej wysłuchały oraz ochoczo i bezbłędnie odpowiadały na zadawane  pytania.

27.10. 2021r. bibliotekę szkolną po raz kolejny odwiedziły przedszkolaki z grupy 0a „Stokrotki” i grupy 0b „Pszczółki”. Nauczyciel – bibliotekarz p. Piotr Bielak oraz p. Beata Sławińska  i p. Jowita Grzesik kontynuowali realizację projektu Księga bajek polskich. Nauczyciele odczytali legendę lubelską pt. Sąd diabelski czyli przedstawili historię Czarciej łapy. Przedszkolaki wzorowo wysłuchały i odpowiadały na pytania nauczycieli.

 

Każde z ww. spotkań wzbogacone zostało o  rekwizyty z różnych kontynentów, globus i książki o Lublinie oraz Azji i Australii.

Piotr Bielak

nauczyciel – bibliotekarz

 

Może Ci się również spodoba