SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

Szkolny Klub Wolontariatu prężnie działa, aby propagować czynienie dobra. Łącząc siły z całą społecznością szkolną, możemy pomóc wielu osobom pokonać trudności i sprawić, aby na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do poniższych akcji, w których bierzemy udział. Są to:
1. Zbiórka nakrętek dla Hospicjum im. Małego Księcia – nakrętki można przekazywać do pojemników ustawionych przy wejściach do Szkoły.
2. Zbiórka baterii Zbieramto w Szkole – pojemniki na baterie ustawione są przy wejściach do Szkoły.
3. Konkurs Ile waży św. Mikołaj?-  polegający na zbiórce monet dla wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo; szkoła, która zgromadzi monety o największej wadze, otrzyma pieniądze na doposażenie placówki. Zbiórka trwa do 07.01.2022r.
4. Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” –  polegająca na zbiórce darów rzeczowych (m. in. sucha żywność, środki higieny osobistej) dla indywidualnych potrzebujących oraz mieszkańców Domów Dziecka. W prowadzeniu tej akcji pomaga nam również Samorząd Uczniowski. Zbiórka trwa do 18 grudnia.
5. Szkolny Klub Wolontariatu stara się sprawić radość nie tylko za pomocą darów materialnych. Nie ulega wątpliwości, że największym darem dla drugiej osoby jest uśmiech, dlatego w Szkole Podstawowej nr 1 pojawiły się kartki z dobrym słowem do zabrania, odczytania, a następnie  przekazania komuś innemu. Pamiętajmy, że możemy sprawić, by w naszej Szkole było jeszcze więcej radości!

Karolina Soroka

Psycholog szkolny

Może Ci się również spodoba