NOWE KSIĄŻKI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

Biblioteka  Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie została wzbogacona o 552  książki zakupione z funduszy otrzymanych z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.  Znalazły się tu  pięknie wydane nowości wydawnicze, w tym książki historyczne, popularnonaukowe, przygodowe oraz lektury szkolne. Część środków finansowych przeznaczyliśmy na zakup sprzętu komputerowego (dwóch monitorów  i jednostek stacjonarnych) do wykorzystania przez nauczycieli bibliotekarzy.

Najnowsze propozycje już czekają na półkach! Najmłodszym  uczniom naszej szkoły szczególnie polecamy kolejne części z serii ,,Zaopiekuj  się  mną’’ Holly Webb,  ,,Dziennika Cwaniaczka’’ Jaffa Kinney’a, oraz następne przygody Neli Reporterki. Na uwagę zasługują też  książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Nowością w naszym księgozbiorze jest bogata seria przygód Tomka Łebskiego, Dereka Fallona z serii „Moje życie jako …”, perypetii Rowleya Jeffersona zapisanych na kartach „Dziennika …”,  czy też przygody grupy przyjaciół z serii „Banda z Burej”. Miłośnikom historii polecamy 10 tomów „Wojennej Odyseji Antka Srebrnego” wydanej w formie komiksu przez Instytut Pamięci Narodowej. Seria „Młodzi przyrodnicy” przybliży dzieciom świat przyrody, przedstawi najbardziej fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Ciekawym informacjom towarzyszą piękne ilustracje, dzięki którym natura stanie się małym czytelnikom jeszcze bliższa. Melomanom muzyki polecamy wspaniałą „Symfonię zwierząt”. Maestro Mysz zabierze Was w niesamowitą podróż po świecie i pięknie muzyki. Razem wybierzecie się na spacer po lesie i dżungli, wspólnie zanurkujecie w morzach i oceanach a dzięki zainstalowaniu aplikacji na swoim telefonie będziecie mieli okazję czytać wiersze przy akompaniamencie niezwykłej muzyki w wykonaniu prawdziwej orkiestry.

Zachęcamy do  wypożyczania i czytania , bo książka to prawdziwy, wierny przyjaciel dla każdego, kto pragnie poznać zaczarowane słowo na jej kartach.

  Zapraszamy do biblioteki.

Nauczyciele – bibliotekarze

Może Ci się również spodoba