PACHNIE ŚWIĘTAMI I PIERNIKAMI – CHOINKĄ, MIODEM I PREZENTAMI…

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy – pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym oddziale przedszkolnym już na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia.

Pszczółki ten radosny czas rozpoczęły od pogłębienia swojej wiedzy na temat tradycji i obyczajów bożonarodzeniowych. Jak co roku udekorowały swoją salę, wprowadzając dzięki temu niepowtarzalny nastrój. W kolejnych dniach przedszkolaki wykonywały prace plastyczno-techniczne związane z tradycją bożonarodzeniową: z wielką starannością i zaangażowaniem wykonały miedzy innymi choinki na magnes ze swoim zdjęciem w środku oraz choineczki z szyszek zdobione perełkami, które zabrały na pamiątkę do domu.

Nieodłącznym elementem świąt jest  pieczenie pierników i ubieranie choinki. Dzieci z upieczonych przez rodziców pierników stworzyły małe arcydzieła. Zdobiąc je wykazały się ogromną wyobraźnią oraz kreatywnością. Z wielką radością ubrały choinkę, zawieszając  kolorowe bombki oraz łańcuchy. Nie zabrakło też ozdób wykonanych samodzielnie, dlatego w tym roku nasze drzewko jest wyjątkowo piękne.

Jowita Grzesik

Katarzyna Kopciewicz

Może Ci się również spodoba