ANIOŁKOWE GRANIE

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w projekcie „Aniołkowe Granie”, którego głównym celem jest wspieranie idei rodzicielstwa zastępczego, a także  integracja środowisk przedszkoli, szkół oraz innych instytucji, realizujących zadania edukacyjne i wychowawcze.

Jedynym z działań w ramach projektu była zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranego przez nas Domu Dziecka „Pogodny Dom” w Lublinie. Dzięki wsparciu Rodziców naszych wychowanków, na których zawsze można liczyć, udało nam się zebrać dużą ilość przyborów i materiałów plastycznych w celu doposażenia pracowni plastycznej w „Pogodnym Domu”, zaś dzieci z grupy przedszkolnej „Stokrotki” wystąpiły z piękną i wzruszającą prezentacją jasełek, przeznaczoną dla jego mieszkańców. Zebrane prezenty zostały przekazane 14.02.2022 podopiecznym Domu Dziecka „Pogodny Dom” – ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Jesteśmy dumne, że w społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie jest tak wiele aniołów. Mamy nadzieję, że za rok będziecie również z nami. Wierzymy też, że w przyszłości więcej szkół i przedszkoli podejmie się realizacji zadań projektu „ANIOŁKOWE GRANIE”.

Sylwia Robak

Izabela Trancygier

 

Może Ci się również spodoba