ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WARTĘ

4 lutego 2022 r. uczniowie naszej Szkoły wraz z pocztem sztandarowym pod opieką p.Marty Goździowskiej-Łubkowskiej i p. Sylwii Woźniak uczestniczyli w ostatnim pożegnaniu kapitana w stanie spoczynku Antoniego Jareckiego.

W czasie II wojny światowej był Żołnierzem Armii Krajowej, ps. „Sokół”. Aktywnie działał w Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów i Stowarzyszeniu Środowiska Borowiczan-Sybiraków. Wielokrotnie spotykał się z młodzieżą naszej Szkoły, dając świadectwo wielkiego patriotyzmu. Opowiadał o swoim bracie Ryszardzie, który zginął w łagrze w Borowiczach na terenie ZSRR, mając tylko 17 lat. Za swoją działalność został odznaczony między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, medalem Pro Patria i Pro Memoria.

Cześć Jego Pamięci!

Marta Goździowska-Łubkowska

Sylwia Woźniak

 

Może Ci się również spodoba