CIEKAWI ŚWIATA UCZNIOWIE Z 2 „A”

Uczniowie z klasy 2 „a” bardzo lubią eksperymentować, badając i poznając świat. Interesują się nie tylko otaczającą nas przyrodą, ale i odległymi zakątkami naszej planety np. mroźną  Antarktydą. Podczas omawiania lektury pt. „Zaczarowana zagroda” z zaciekawieniem poznawali warunki  życia na odległym kontynencie, zwierzęta zamieszkujące lodowiec i specyfikę pracy w stacjach badawczych. Zespołowo stworzyli klasowy biegun południowy, budując zagrody z kawałków styropianu, waty i cukru w kostkach.

Wiele entuzjazmu wzbudziło również  w dzieciach poszerzanie wiedzy o Wszechświecie i zdobywanie informacji na temat  Układu Słonecznego.  Podczas zajęć drugoklasiści poznali nowe planety, a także zetknęli się z ciekawostkami dotyczącymi ciał niebieskich, krążących wokół Słońca. Zapoznali się z zawodem astronauty i funkcjami jego wyjątkowego kostiumu.

W ramach podsumowania opracowywanych kręgów tematycznych  uczniowie wykonali wspaniałe prace plastyczne i makiety edukacyjne, które można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Justyna Krzywicka

 

Może Ci się również spodoba