REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2022

W dniach 29 – 31 marca 2022 roku uczniowie naszej Szkoły brali udział w rekolekcjach wielkopostnych, które odbyły się w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie. Nauki rekolekcyjne pod hasłem „Opowieść o pięknej przyjaźni” głosili świeccy ewangelizatorzy – Karolina i Karol Framont. Zdaniem uczniów, były to atrakcyjne rekolekcje, ponieważ prowadzący wzbogacili je fragmentami filmów, pieśniami religijnymi z użyciem gestów, krótkimi pantomimami, a także relacjami z własnych doświadczeń ewangelizacyjnych spoza granic naszego kraju.

Wtorek 29 marca był wprowadzeniem do rekolekcyjnych rozważań: uczniowie dowiedzieli się, że każdy z nas jest zaproszony do przyjaźni z Jezusem. W trakcie kolejnych spotkań uczestnicy poznawali warunki zgłębiania i stałego utrzymywania tej przyjaźni. Drugiego dnia uczniowie klas starszych mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Dzień trzeci rekolekcji uwieńczyła uroczysta Eucharystia, podczas której zanoszone były modlitwy o to, byśmy rozwijali przyjaźń z Panem Jezusem oraz o obfite owoce rekolekcji.

Po Eucharystii została poświęcona figurka Matki Bożej Fatimskiej, która została obrana patronką Szkolnego Koła Modlitewnego.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach SKM, które odbywają się dla dwóch grup uczniów: w środy godz. 13:20 oraz w piątki godz. 11:20 w sali nr 54.

Karol Morawski

Może Ci się również spodoba