„WIDZISZ? REAGUJ! DZWOŃ 112”

Wojewoda Lubelski Lech Sprawka zaprosił uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z  województwa lubelskiego do wzięcia udziału w konkursie „Widzisz? Reaguj! Dzwoń 112”.

Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

Celem konkursu było uwrażliwienie młodych mieszkańców naszego regionu na konieczność zdobywania  umiejętności udzielania  pierwszej pomocy przedlekarskiej, na potrzebę wzięcia odpowiedzialności za zdrowie i życie innych ludzi, promowanie treści dotyczących działania numeru alarmowego 112 oraz kształtowanie postaw pozwalających na właściwe korzystanie z numeru alarmowego 112, a także rozwijanie twórczych zdolności dzieci i młodzieży.

Jedną z laureatek konkursu została uczennica kl. 2 „b” Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. S. Konarskiego – Wiktoria Zaremba, która zajęła III miejsce. Ułożyła  wiersz o tym, jak należy reagować w trudnych sytuacjach.

Widzisz? Reaguj! Dzwoń 112

Kiedy ktoś upadnie, nogę złamie sobie

Dzwoń na 112 , jedzie pogotowie.

Gdy widzisz wypadek, gdy ktoś kogoś bije

Dzwoń na 112, już radiowóz wyje.

Kiedy widzisz pożar, wokół moc płomieni

Jedzie straż pożarna, ogień w wodę zmieni.

Ten magiczny numer, wszystkim pomoc niesie.

Gdy coś się źle dzieje, w mieście, na wsi, w lesie.

I ty możesz pomóc, gdy zareagujesz.

Dzwoniąc może komuś życie uratujesz!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Izabela Trancygier