Z ŻYCIA KLASY 1 C

Wizyta pani doktor w klasie 1 c

Zdrowie to podstawa udanego i szczęśliwego życia, dlatego należy należy o nie dbać. Wiedzą o tym uczniowie klasy 1c, którzy w ramach zajęć poświęconych tematyce zdrowotnej gościli u siebie lekarza medycyny ogólnej – panią Agatę Głowacką. Pani doktor przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zdrowego odżywiania oraz konieczności uprawiania sportów.

Pani doktor określiła także przeznaczenie stetoskopu, termometru  i ciśnieniomierza. Na koniec każde chętne dziecko mogło poddać się pomiarowi ciśnienia, temperatury lub osłuchaniu pracy serca.

 

Wiosenne warsztaty z królikiem

W piątek klasę 1 c odwiedził  miły gość – pani Joanna, której towarzyszył biały królik miniaturka. Opiekunka zwierzątka opowiedziała dzieciom o jego zwyczajach, zaznaczając,  że królik domowy i dziki zając to dwa zupełnie różne stworzenia.

W części warsztatowej pani Joanna przypomniała uczniom zasady zachowania się przy stole oraz zaprezentowała prawidłowy i estetyczny sposób jego nakrycia. Następnie dzieci miały okazję własnoręcznie przygotować truskawkowy koktajl oraz udekorować go piankami w kształcie kaczuszek i królików.

Wiedza zdobyta w trakcie warsztatów na pewno przyda się podczas nakrywania wielkanocnego stołu.

Może Ci się również spodoba