SUKCES UCZNIÓW KLAS I – III

W czwartek 9 czerwca 2022 r. z okazji Dnia Dziecka, w Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie, odbył się IV Wojewódzki Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Turniej rozegrany został w systemie kołowym. Uczniowie poszczególnych poziomów rozegrali między sobą 7 partii, w tempie 10 minut na zawodnika.

Do turnieju przystąpiło 7 drużyn. Każda drużyna składała się z 6-osobowej reprezentacji Szkoły (trzech chłopców i trzech dziewczynek, z poziomu klas I-III), która została wyłoniona na podstawie przeprowadzonych eliminacji na etapie szkolnym.

Do turnieju  przystąpili:

  • Maksymilian Kaczkowski (kl. 1c)
  • Karolina Daniel (kl. 1c)
  • Antoni Staroń (kl. 2b)
  • Arina Tumanovska (kl. 2b)
  • Bartosz Uryniuk (kl. 3b)
  • Aleksandra Pańpuch (kl. 3b)

Wszystkim reprezentantom Naszej Szkoły należą się ogromne brawa. Uczniowie stanęli na wysokości zadania. W ich zmaganiach widać było duże zaangażowanie, wysiłek i ogromną chęć zwycięstwa. Świetne wyniki indywidualne uczniów, choć nie dały nam ostatecznie zwycięstwa drużynowego, pozwoliły zdobyć jakże cenne drugie miejsce. To ogromny sukces naszych uczniów. Lepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie, która wyprzedziła nas tylko jednym punktem, w ostatniej 7 rundzie rozgrywek. Rywalizacja była zacięta, ale przebiegała w miłej sportowej atmosferze.

Wszyscy uczniowie zagrali fenomenalnie, zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, dyplomami i drobnymi upominkami.

Najlepsi na poszczególnych szachownicach w klasyfikacji indywidualnej, otrzymali natomiast statuetki.

Wśród nich zaleźli się:

  • Antoni Staroń (kl. 2b) – 6 wygranych partii, tylko jedna przegrana
  • Arina Tumanovska (kl. 2b) – 7 wygranych partii, żadnej przegranej
  • Bartosz Uryniuk (kl. 3b) – 6 wygranych partii, tylko jedna przegrana
  • Aleksandra Pańpuch (kl. 3b) – 7 wygranych partii, żadnej przegranej

Serdeczne gratulacje i słowa uznania, wszystkim uczestnikom turnieju złożyła Pani Dyrektor Iwona Pańpuch, życząc  dalszych sukcesów.

Żaneta Kurzawska

 

Może Ci się również spodoba